Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Бешикташ и Наполи не решиха нищо (видео)

Бешикташ и Наполи направиха 1:1 в ранната среща от Група "В" в Шампионската лига, с което оставиха битката отворена. Рикардо Куарешма вкара за домакините от дузпа в 78-ата минута, но само четири минути по-късно Марек Хамшик изравни.

Така преди другия двубой от групата между  Бенфика и Динамо (Киев) италианците са лидери със 7 точки, следвани от турците с 6 точки, португалците с 4 точки и украинците с 1 точка.

Преди две седмици Бешикташ беше спечелил гостуването си в Неапол с 3:2. Напрежението около срещата днес беше допълнително нагнетено заради омразата между ултрасите на двата клуба. През деня те се сбиха в метрото в Истанбул за ужас на случайните минувачи. Преди и по време на мача пък запалянковците на домакините дразнеха гостите със скандирания "Юве, Юве".

На терена обаче емоциите от трибуните попречиха на футболистите, които не поднесоха нищо интересно. Италианците имаха игрово предимство почти през цялата среща и още в началния четвърт час пропуснаха чрез Маноло Габиадини и Хосе Кайехон.

Футболистите на Сеньол Гюнеш заложиха на изчаквателна игра и чакаха своя момент. Така в 29-ата минута неточна намеса на Мамаду Кулибали поднесе топката на капитана на Бешикташ Атиба Хътчинсън, който шутира в страничната греда, пропускайки най-добрата възможност за своя тим през първото полувреме.

След почивката темпото спадна, като само неаполитанците опитваха да застрашат вратата на опонентите си.

И както всички бяха почти приспани, се стигна до последния четвърт час, в който играта се отвори. "Орлите" претендираха за две дузпи за игри с ръце, но не ги получиха. Получиха обаче такава в 78-ата минута, когато Венсан Абубакар центрира и кълбото се спря в ръката на Никола Максимович, а съдията прецени, че това е било умишлено. Куарешма реализира дузпата и "Бешикташ Арена" изригна.

Отговорът на италианците обаче беше бърз и в 82-ата минута Хамшик изстреля топката в ъгъла за 1:1.

До края Наполи пропусна да изкове успеха след шутове на Дрис Мертенс и Лоренцо Инсиние.

В следващия кръг на 23 ноември Наполи приема Динамо, а Бешикташ отново ще играе в Истанбул - срещу Бенфика.

Бешикташ - Наполи 1:1
1:0 Куарешма (78-дузпа)
1:1 Хамшик (82)