Селта отнесе Ла Коруня след почивката (видео)

С три гола в последния половин час Селта пречупи Депортиво Ла Коруня с 4:1 в дербито на Галисия от 9-ия кръг в Ла Лига. По този начин домакините затвърдиха добрата си форма, последвала лошия старт на сезона. Те вече са осми в класирането, докато тимът от "Риасор" остава на крачка от изпадащите.

Независимо че преди по-малко от 72 часа Селта изигра динамичен мач срещу Аякс в Лига Европа, отборът показа по-голяма издръжливост и заслужено спечели. Уго Майо вкара за 1:0 в 32-ата минута, но само пет минути по-късно Депортиво изравни чрез Раул Албентоса при първата си опасност пред Серхио Алварес.

Най-важният момент в двубоя на "Балаидос" дойде в 59-ата минута, когато Даниел Вас засече с глава центриране в наказателното поле и топката се спря в тялото на Сидней. Съдията посочи бялата точка с довода, че защитникът е използвал ръката си. В същото време гостите претендираха, че това не е било така или поне не е имало умисъл. В крайна сметка Яго Аспас не сбърка от 11-ия метър и Селта отново поведе.

Ла Коруня можеше пак да изравни скоро след това, но в 67-ата минута силен удар на Файсал Фажир прелетя на сантиметри до гредата. Това обаче се оказа и последното смислено нещо от Депортиво.

Противно на очакванията, бившият тим на Любослав Пенев увеличаваше темпото с напредването на срещата и стигна до още два гола след скоростни атаки. В 78-ата минута Фабиан Ореяна заби кълбото с глава за 3:1, а в 83-ата минута Аспас направи 4:1 след индивидуална акция през пасивната защита в синьо-бяло.