Виляреал се спаси от загубата в Турция (видео)

Отборът на Виляреал се спаси от загубата, след като губеше с 0:2 в гостуването си на Османлъспор в Турция. Срещата бе от група "L" на Лига Европа и донесе важна точка на "жълтата подводница", която остава на върха във временното класиране.

Домакините взеха комфортна преднина от два гола в рамките само на две минути през първата част. Първо в 23-ата минута Раул Русеско завърши една хубава контра, а в 24-ата минута отново румънецът с бомбен шут от около 30 метра препарира вратаря Андрес Фернандес за 2:0.

Виляреал все пак не се предаде и се хвърил в атака, като в 53-ата минута получи дузпа за нарушение в гръб на Гювен, който малко пресилено бе изгонен от игра с директен червен картон. Бруно Сориан пропусна от бялата точка, но при последвалия корнер Алфред  Н'Диайе от воле простреля вратата за 2:1.

В заключителните минути гостите се възползваха от численото си предимство на терена и успяха де се доберат и до втори гол. това стана в 74-ата минута, когато Антонио Рукавина бе изведен в наказателното поле и върна за Алешандре Пато, който засече кълбото в мрежата за крайното 2:2.

Така Виляреал събра актив от 5 точки и остава начело в групата. Османлъспор пък е с 4 точки на 3-ата позиция.

Османлъспор - Виляреал 2:2
1:0 Русеску (23)
2:0 Русеску (24)
2:1 Н'Диайе (56)