Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Бешикташ шокира Наполи след шоу и нередовен гол (видео)

Бешикташ поднесе изненадата в третия кръг в група "В" на Шампионската лига. Турският гранд спечели с 3:2 гостуването си на Наполи на "Сан Паоло" и спря добрата серия на своя опонент, който бе с две победи в първите си два мача до момента. Срещата бе истинско голово шоу и гостите на три пъти повеждаха в резултата чрез Адриано в 12-ата и Венсан Абубакар в 38-ата и 86-ата минута. В два от случаите Наполи успяваше да възстанови равенството чрез Дрис Мертенс в 30-ата и Маноло Габиадини в 69-ата минута от дузпа, но в края нямаше време за трети гол. Домакините обаче бяха ощетени, тъй като последното попадение на турците не трябваше да бъде зачетено, защото бе от засада.

Наполи можеше да открие резултата още в 3-ата минута, когато след заучено положение от корнер Дрис Мертенс получи необезпокояван на дузпата и отправи силен удар, който премина над гредата.
В 13-ата минута обаче турците изненадващо откриха резултата. Рикардо Куарешма бе изведен в наказателното поле и върна на задната греда за непокрития Адриано, който отблизо прати топката в мрежата за 0:1.

Наполи веднага опита да се върне в мача и в 30-ата минута това се случи. Марек Хамшик с прекрасен дълъг пас изведе Хосе Кайехон в пеналта, испанецът подаде успоредно на голлинията към Дрис Мертенс, който отблизо прати топката в мрежата - 1:1.

В 36-ата минута домакините по малко куриозен начин можеха да излязат напред в резултата. Кайехон опита дълъг пас и прехвърли вратаря Фабри, който бе излязъл неразчетено, като само по чудо топката не се озова в опразнената врата.

Само две минути по-късно обаче Бешикташ отново си върна преднината в резултата. Жоржиньо сгреши фатално като върна топката неразчетено назад, където бе Венсан Абубакар, който изскочи очи в очи с Хосе Рейна и хладнокръвно реализира за 1:2.

Наполи можеше да изравни резултата още в началото на втората част, когато Фабри спъна Мертенс за дузпа. Лоренцо Инсиние се нагърби да изпълни наказателния удар, но вратарят се реваншира като спаси неговия удар. В 69-ата минута обаче домакините получиха втора дузпа за нарушение на Джанер Еркин срещу Мертенс. Този път зад бялата точка застана Маноло Габиадини и не сгреши за 2:2.

В 76-ата минута Наполи вкара и трети гол, който обаче бе отменен. Габиадини получи в наказателното поле и от движение нацели напречната греда, а след това със задна ножица порази вратата. Оказа се обаче, че е бил в засада.

Вместо домакините да стигнат до обрат, те получиха трети гол във вратата си. В 86-ата минута Куарешма центрира от фаул и Абубакар с глава отблизо бе точен за крайното 2:3. Нападателят обаче бе в засада и това попадение не трябваше да бъде зачетено.

В крайна сметка обаче Бешикташ си тръгна с трите точки от Неапол и вече има 5 в актива си, като остава на 2-ото място в групата. Наполи пък е с 6 точки на върха на класирането.

Наполи - Бешикташ 2:3
0:1 Адриано (13)
1:1 Мертенс (30)
1:2 Абубакар (38)
2:2 Габиадини (69) д.
2:3 Абубакар (86)