"Драконите" обърнаха Брюж в края (видео)

Порто постигна ценен успех като гост на белгийския Брюж в двубой от предварителна група G на Шампионската лига и записаха първа победа в надпреварата, която запази живи шансовете на "драконите" да се преборят за второто място. В другия мач от групата английският Лестър постигна победа с 1:0 над Копенхаген и с пълен актив от 9 точки води уверено във временното класиране.

Домакините от Брюж бяха много активни през първите 45 минути, като принудиха на няколко пъти вратарят на португалците Икер Касийяс да показва класата си. Бившият страж на Реал Мадрид обаче беше безпомощен в 12-ата минута, когато Йеле Фосен с плътен удар откри. Домакините продължаваха да обсаждат вратата на гостите, но без успех.

Гостите от Португалия търпеливо чакаха своя шанс и в 68-ата минута стигнаха до изравнителен гол чрез Мигел Лаюн. В последната минута на редовното време Андре Силва донесе и победата на Порто с гол от дузпа. Така "драконите" събраха 4 точки, колкото има и Копенхаген и явно между тези два тима ще се води борбата за второто място в групата.