Пацини няма спирка

Бившият национал на Италия Джампаоло Пацини продължава да демонстрира невероятна форма и да тегли Верона към завръщане в Серия "А". Нападателят вкара два гола в четвърти пореден мач, като изведе тима на първо място в Серия "Б" с актив от 20 точки. Бившият тим на Валери Божинов и Николай Михайлов надви с 4:1 като гост Асколи в мач от 9-ия кръг, а Пацини вкара първото и четвъртото попадение. Предните три кръга той отбеляза по два гола за победите с 2:0 над Фрозиноне, 3:0 над Тернана и за равенството 2:2 с Бреша. Бившият голмайстор на Аталанта, Фиорентина, Сампдория Интер и Милан има вече десет попадения от началото на сезона, които отбеляза в едва шест срещи, тъй като пропусна три поради травми.

Капитанът на Верона подписа миналато лято с тима за пет години, като бе силно критикуван, че ще взима един милион евро на година, а след множеството травми миналия сезон тифозите негодуваха, но този сезон е категоричен лидер на отбора, който е фаворит за завръщане в Серия "А".

Досегашният лидер Читадела допусна втора поредна загуба, като отстъпи с 0:2 от Перуджа и с актив от 18 точки е на второ място.