Няма Тонев, няма победа - Кротоне изпусна исторически успех

Тимът на Кротоне загуби при гостуването си на Сасуоло с 1:2, макар че "акулите" водиха с 1:0 до 83-ата минута. Резултатът откри в самото начало Диего Фалчинели, но седем минути преди края Стефано Сенси изравни, а малко след това Пиетро Йемело направи 2:1 за домакините.

Като титуляр в мача започна българският национал Александър Тонев, който обаче бе заменен в 69-ата минута от шведския полузащитник Маркус Кристер Роден. Това доведе до рокада в редиците на Кротоне и на мястото на Тонев по десния фланг застана някогашната надежда на Ювентус Рафаеле Паладино.

Двете попадения на Сасуоло попречиха на "рособлу" да запише първи успех в Серия "А" в своята история. До момента Сашо Тонев и колегите му имат само едно равенство в дебютния сезон на отбора в елита.