Борнемут помете Хъл с шест гола

Отборът на Борнемут разби Хъл Сити с 6:1 в мач от осмия кръг на Премиър лийг. Тимът от Южна Англия беше пълен властелин на терена и заслужено се поздрави с изразителен успех. Много силен мач направи Джуниър Станислас, който отбеляза два гола и помогна за още два. Другите попадения бяха дело на Чарли Данълс, Стийв Куук, Калъм Уилсън и Дан Гослинг. За "тигрите" почетното попадение вкара Райън Мейсън.

Резултатът бе открит още в петата минута. Тогава удар от фаул на Станислас се отби в гредата, но попадна в крака на Даниелс, който без да се бави я прати в мрежата. В средата на първата част обаче гостите изравниха, благодарение на далечен шут на Мейсън. В 41-ата минута Борнемут успя отново да излезе напред. При едно изпълнение на пряк-свободен удар Куук бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава даде нова преднина на тима си. Само три минути по-късно южняците нанесоха решителния си удар. Робърт Снодграс извърши фаул в наказателното поле и съдията Лий Мейсън отсъди дузпа, която Станислас реализира.

През втората част Хъл окончателно се предаде и се отказа да гони каквото и да е в двубоя, което донесе нови три гола за Борнемут. Първо Станислас направи 4:1 след пас на Адам Смит, в последните десет минути паднаха нови два гола във вратата на Дейвид Маршал. Уилсън се възползва от пас на Джошуа Кинг, а Гослинг заби последния пирон в ковчега на "тигрите".

С успеха си днес Борнемут се изкачи на девета позиция с актив от 11 точки, докато Хъл се смъкна до 15-о място със седем.