Рома удари Наполи на "Сан Паоло" (видео)

Отборът на Наполи загуби на своя стадион "Сан Паоло" с 1:3 от Рома в първия мач от 8-ия кръг на Серия "А". Това бе и един от най-интересните и важни сблъсъци от кръга, тъй като един срещу друг се изправиха вторият и третият в класирането на италианското първенство. Два гола за "джалоросите" отбеляза Един Джеко (43, 54), а попадение за гостите реализира и Мохамед Салах (85). Точен за неаполитанците беше Калиду Кулибали (58).

Джеко вече има 7 гола в 8 мача и е едноличен лидер при реализаторите в Серия "А".

С тази победа Рома измести Наполи от второто място и събра 16 точки - 2 по-малко от лидера Ювентус, който приема Удинезе по-късно тази вечер. Наполи остава с 14 точки на третата позиция, но е много вероятно да бъде изместен от нея след изиграването на всички срещи от кръга.

В началните минути двата тима си размениха по една опасност за противниковата врата. Първо Лоренцо Инсиние стреля от фаул и топката профуча доста близо до левия страничен стълб на вратаря на Рома Войчех Шчесни. Секунди по-късно пък Един Джеко направи пропуск за Рома, стреляйки неточно от въздуха след центриране отляво на Диего Пероти. В 15-ата минута Джеко можеше да изведе "вълците" напред в резултата, но не се възползва от отличен пас от Раджа Наинголан. Джеко напредна в половината на домакините, но плътно до него бе Калиду Кулибали и в крайна сметка опитът за шут на босненския нападател бе блокиран от бранителя. В 22-ата минута сантиметри не достигнаха на Пероти да изненада Хосе Рейна с хубав далечен изстрел. В 25-ата минута пък играчите на Маурицио Сари на три пъти стреляха опасно към вратата на Рома в рамките на секунди, но до гол не се стигна.

Първото полувреме вървеше към 0:0, когато две минути преди края груба грешка на Кулибали бе наказана от Рома и столичани излязоха напред в резултата. Кулибали позволи по твърде елементарен начин на Мохамед Салах да му отнеме топката на тъчлинията отдясно на вратата на Наполи. Последва пас на египетския нападател към Раджа Наинголан, който хитро пропусна топката за оставения сам пред противниковата врата Джеко. Снажният нападател не остави шансове на Рейна и опъна мрежата на домакините, а възпитаниците на Лучано Спалети се оттеглиха на почивка с гол аванс в резултата.

Девет минути след почивката Рома вкара втори гол. Негов автор отново стана Джеко. Босненецът насочи топката в мрежата зад Рейна с глава след центриране от фаул на Алесандро Флоренци.

Тимът на Маурицио Сари обаче отговори светкавично и вкара гол за 1:2 в 58-ата минута. Виновникът за първото попадение на Рома Кулибали се извиси във въздуха след центриране на Фаузи Гулам и с глава изпрати топката във вратата на Рома, като кълбото срещна и гредата преди да се озове в мрежата.

В 69-ата минута Хосе Кайехон не успя да изравни резултата, след като не уцели добре топката близо до вратата на Рома, а секунди след това Алан Маркес бе оставен от играчите на Лучано Спалети да стреля опасно, но Шчесни не бе затруднен.

Пет минути преди края Салах бе изведен в отлична позиция от Даниеле Де Роси и с техничен удар преодоля отблизо Рейна, като топката се удари в десния страничен стълб на испанския страж преди да се оплете в мрежата.

В заключителните минути и двата тима имаха шансове за нови голове. Резервата Дрис Мертенс в две ситуации застраши вратата на Шчесни, а много сериозен пропуск направи Жоржиньо. Резервата за Рома Стефан Ел Шаарауи пък пропиля златен шанс за 1:4, като Рейна спаси удара му. Това обаче нямаше значение, тъй като играчите на Спалети постигнаха много ценна победа срещу пряк конкурент за класиране в челните места.