Артуро Видал донесе ценна победа на Чили срещу Перу

Отборът на Чили победи трудно с 2:1 Перу в среща от 10-ия кръг на световните квалификации в зона "Южна Америка". Героят за домакините в мача бе Артуро Видал, който вкара и двете попадения за своя тим в 10-ата и 85-ата минута. За гостите пък се разписа Едсон Флорес в 77-ата минута.
Чили поведе рано в мача, като още в 10-ата минута Маурисио Исла проби отдясно и центрира на задната греда, където Артуро Видал бе оставен непокрит и отблизо с глава порази вратата за 1:0.
Домакините обаче така и не успяха да довършат съперника с второ попадение и в 77-ата минута бяха наказани. Тогава Флорес получи на границата на наказателното поле и с изненадващ удар препарира вратаря за 1:1.
В края все пак Чили се хвърли в атака и Видал пое отговорността в 85-ата минута, като реши да стреля от дистанция и намери долния ляв ъгъл на вратата, за да направи резултата 2:1.
Така Чили взе важни три точки, които върнаха тима в борбата за челните места. Отборът вече има актив от 14 точки и остава на 7-ото място, но вече е само на 3 от заветната 4-та позиция. Перу пък все повече изостава и с 8 точки се намира на 8-ото място в таблицата.