Ас на Манчестър Юнайтед срази Чили (видео)

Разочароващата кампания на Чили в световните квалификации продължава. Съставът на Хуан Антонио Пици понесе тежка загуба с 0:3 при гостуването си на Еквадор и остана на 7-о място в класирането с едва 11 точки от 9 изиграни мача. Над всички за домакините беше халфът на Манчестър Юнайтед Антонио Валенсия, който откри резултата и подаде за другите два гола, отбелязани от Кристиан Рамирес и Фелипе Кайседо.

Макар и шампиони на Южна Америка, чилийците не показаха и малка част от истинските си възможности. Срещу съперник, който загуби предишните си три мача в квалификациите, те бяха напълно безпомощни и се предадоха още в началото на второто полувреме. Енер Валенсия комбинира със съфамилника си Антонио за първия гол в 19-ата минута, а само 4 минути по-късно защитата на Чили не се справи с центриране от десния фланг и Рамирес заби дебютния си гол за националния отбор. Интригата приключи с първата атака на Еквадор след почивката, когато Антонио Валенсия намери Кайседо в наказателното поле и той простреля Клаудио Браво.

С успеха Еквадор излезе на второ място вкласирането преди останалите мачове тази нощ.

ЕКВАДОР - ЧИЛИ 3:0 (2:0)
1:0 А. Валенсия (19)
2:0 К. Рамирес (23)
3:0 Ф. Кайседо (46)