Лион извади Сент Етиен от правия път (видео)

Отборът на Лион спря добрата серия на Сент Етиен от 6 поредни мача без загуба в Лига 1. "Хлапетата" спечелиха с 2:0 последния мач от 8-ия кръг и нанесоха втората загуба в първенството на своя съперник, който не бе усещал вкуса на поражението от първия кръг насам.

Домакините поведоха с попадение на Серхи Дардер в 41-ата минут. Тогава испанецът получи центриране на задната греда и отблизо с глава отбелаза за 1:0

През втората част Сент Етиен се хвърли да търси изравняването и в 48-ата минута малшансът попречи на гостите да се върнат в мача, когато удар на Кевин Моне-Паке се отби от гредата. В 70-ата минута обаче и домакините удариха греда след удар с глава на Лука Тюсан.

В 88-ата минута обаче Рашид Гезал реши всичко в полза на Лион. Той  плучи една топка на границата на наказателното поле и с прецизен удар отбеляза за 2:0 за своя тим.

Така Лион събра актив от 13 точки и излезе на 5-ото място в класирането. Сен Етиен пък вече е 9-ти с 12 точки.