Рилски пак не успя срещу Цмоки и се сбогува с ШЛ

Рилски спортист продължи лошата си серия срещу беларуския шампион Цмоки (Минск), губейки и гостуването си в столицата на бившата съветска република, този път с 64:74. Така след домакинското поражение с 58:72 носителите на Купата на България отпаднаха в квалификационната фаза на баскетболната Шампионска лига и ще трябва да се задоволят с участие с участие в турнира за Купата на ФИБА Европа.

Надеждата за по-добро българско представяне в тази надпревара остава свързана с Лукойл Академик. Шампионите стартират във втория кръг на пресявките.

Рилски от своя страна ще играе с косовския Сигал (Прищина), руския Енисей (Красноярск) и турския Буюкчекмедже (Истанбул) в група H на Купата на ФИБА Европа.

Самоковци изиграха нелоша първа четвърт, след която се оттеглиха с преднина от две точк - 17:19. През втората част обаче нещата се обърнаха изцяло в полза на домакините, които отново напипаха правилния ритъм, а след равенство и 23:23 в началото на този период, последва серия от 17-2 в полза на домакините, дала има аванс от 25:40, а на почивката те водеха с 28:40.

Българите дадоха всичко от себе си след подновяването на играта и в оставащите 20 минути се опитаха да се върнат в мача, успявайки да съкратят изоставането от Цмоки до 5 точки - 46:51 след 30 минути. В закючителната десетка обаче домакините от Минск не позволиха да се стигне до обрат и заслужено надделяха над Рилски с 10 точки - 64:74.

Бившият играч на Рилецо Джъстин Грей се отличи с 19 точки за Цмоки, а нито един от съотборниците му не премина границата от 10 точки.

За втори пореден двубой за българския тим най-добър бе най-опитният в състава - Йордан Бозов. Този път 37-годишният гард се отличи със 17 точки, 6 борби и 3 асистенции, докато Ненад Делич вкара 12 точки и направи 6 завършващи паса.

ЦМОКИ (МИНСК) - РИЛСКИ СПОРТИСТ 74:64 (17:19, 23:9, 11:18, 23:18)

ЦМОКИ (МИНСК): Дрю Джойс 6, Аляксандър Кудрауцау 9, Лаймонис Киселиус 6, Неманя Милошевич 9, Джордже Гагич 5 (Джъстин Грей 19, Павел Улянко 3, Аляксей Трастинецки, Аляксей Лашкевич 8, Ясухени Белянку, Аляксандър Семанюк 9)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Келвин Паркър 8, Йордан Бозов 17, Златин Георгиев 2, Еван Брюинсма 8, Ненад Делич 12 (Адриян Секулов 3, Душан Цветкович 4, Николай Стоянов 6, Джеръл Симънс 2, Дарин Иванов 2, Денислав Вутев)

Снимка: Рилски спортист/ФИБА Европа