Цецо Соколов и Лубе се добраха до бронза за Суперкупата на Италия (видео + снимки)

Волейболният национал Цветан Соколов и новите му съотборниците от Кучине Лубе (Чивитанова) се добраха много трудно до бронзовите медали и третото място в турнира за Суперкупата на Италия. Цецо Соколов и компания успяха да победят драматично Диатек (Тренто) с 3:2 (23:25, 25:20, 21:25, 26:24, 20:18) в мача за 3/4-о място, игран този следобед пред около 4000 зрители "Пала Панини" в Модена.

В момента се играе големия финал на турнира между шампиона на Италия и носител на трофея за 2015 година Азимут (Модена) и вицешампиона на страната Сър Сейфти Конад (Перуджа), където играе волейболния национал Велизар Чернокожев.

Първият гейм на срещата тръгна по-добре за Лубе, които поведоха с 6:4 след силна атака на Цецо Соколов. Разликата продължи да расте до 9:6 и 13:8 благодарение на силните изяви на българския диагонал и германския национал Денис Калиберда. Постепенно Тренто успя да намали изоставането си до 16:15, а след това дори да изравни при 21:21 след няколко силни атаки на чешкия диагонал Ян Щокър и блокада на аржентинския център Себастиан Соле. В крайна сметка трентинци измъкнаха гейма с 25:23 след ас на разпределителя Симоне Джианели. Лубе успя да дръпне и във втората част с 8:5 след няколко грешки в атака на Филипо Ланца от Тренто. Цецо Соколов и съотборниците му успяха да задържат преднината си до 14:11 и 16:14. Въпреки усилията на Тренто, Лубе запази предимството си и взе гейма с 25:20 след атака на словенеца Клемен Чебул.

Трентият гейм бе напълно равностоен до 10:10, след което Тренто поведе с 13:10 благодарение на Ян Щокър и Симоне Джианели. Разликата продължи да расте до 15:11 след ас на словенския национал Тине Урнаут и 17:12 след директна точка от сервис на Даниеле Мацоне. Постепенно Лубе съумя да се върне в гейма и да стопи пасива си до 22:21. Все пак Тренто спечели гейма с 25:21 след нова мощна атака на Щокър. Лубе тръгна много силно в четвъртата част и поведе с 5:0 и 8:2 след поредица от грешки на Тренто. Трентинци веднага реагираха и изравниха при 8:8 след няколко отлични блока на Себастиан Соле срещу Цецо Соколов. Двата тима продължиха напълно равностойно до 18:18 и 23:23 като на няколко пъти си разменяха водачеството в резултата. В крайна сметка Лубе измъкна гейма с 26:24 след ас на Луиджи Рандацо и вкара мача в тайбрек.

Петият решителен гейм стартира малко по-добре за Лубе, които поведоха с 2:0 и 4:2 след атака на Денис Калиберда. Разликата постепенно нарасна до 12:9 след бърза атака през центъра на Давиде Канделаро. Тренто обаче не се предаде и стигна до равенство при 15:15 след серия от силни сервиси на Олег Антонов. Двата отбора продължиха да се борят за всяка топка до 18:18, но в крайна сметка Лубе спечели с 20:18 и 3:2 след ас на Канделаро.

Цветан Соколов изигра страхотен мач за Лубе и бе над всички с 24 точки (51% ефективност в атака) за победата. Денис Калиберда добави още 15 точки (3 блока, 67% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) за успеха. За трентинци Ян Щокър реализира 22 точки (2 блока, 1 ас и 51% ефективност в атака), но и това не помогна за победата.

КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) - ДИАТЕК (ТРЕНТО) 3:2 (23:25, 25:20, 21:25, 26:24, 20:18)
ЛУБЕ: Антонио Корвета 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 24, Денис Калиберда 15, Клемен Чебул 12, Енрико Честер 10, Давиде Канделаро 8 - Женя Гребенников-либеро (Никола Пезарези, Алберто Казадей 1, Йоан Жомел, Луиджи Рандацо 2)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
ТРЕНТО: Симоне Джианели 9, Ян Шокър 22, Тине Урнаут 11, Филипо Ланца 11, Себастиан Соле 14, Даниеле Мацоне 12 - Масимо Колачи-либеро (Габриеле Нели 3, Олег Антонов, Алесандро Блази)
Старши-треньор: Анджело Лоренцети.

#SuperCoppa 2016: Lanza flies against Lube #volleyball #volley #volei #voleibol #siatkówka #odbojka #voley #voleybol #pallavolo

Видеоклип, публикуван от WorldofVolley (@wofvolley) на %месец %-ден %година в %-часа:%минути%сутрин/вечер ST

Urnaut vs. Sokolov...headshot

Видеоклип, публикуван от volleypower (@volleyballpower88) на %месец %-ден %година в %-часа:%минути%сутрин/вечер ST