Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Много голове и зрелищна четвърта поредна победа на Ливърпул (видео)

Ливърпул постигна четвърта поредна победа във всички турнири, след като с лекота разгроми Хъл Сити с 5:1 на "Анфийлд". Превъзходството на селекцията на Юрген Клоп бе пълно, като домакините бяха допълнително улеснени от факта, че "тигрите" останаха с човек по-малко още в 29-ата минута заради червен картон на Ахмед Елмохамади. Още преди тази ситуация Адам Лалана (18') беше открил резултата, а до почивката Джеймс Милнър (29'-дузпа) и Садио Мане докараха преднината на мърсисайдци до класически измерения. През втората част Дейвид Мейлер (51') намали, но Филипе Коутиньо (52') и отново Милнър (71'-дузпа) оформиха крайния резултат.

Лалана, Вайналдум и Мане се завърнаха сред титулярите на Ливърпул, след като получиха почивка за двубоя срещу Дарби Каунти през седмицата. Даниел Стъридж остана на скамейката за началото, докато Деян Ловрен пропусна двубоя заради вирус. Дейвид Маршал и Райън Мейсън стартираха за Хъл.

В десетата минута Коутиньо пропусна чудесна възможност да открие резултата, но това все пак се случи седем минути след това. Коутиньо проби отляво и намери Лалана около точката за изпълнение на дузпа. Английският национал стреля в ъгъла за 1:0. В 29-ата минута Елмохамади блокира с ръка удар на Коутиньо, което доведе до червен картон за египтянина и дузпа за Ливърпул. Джеймс Милнър бе точен от бялата точка - 2:0. Минута след това шут на Мане срещна гредата. Сенегалецът обаче се разписа в 36-ата минута, когато Лалана показа отлична техника в наказателното поле и пусна към Мане, който имаше време да овладее, да се обърне и да стреля в ъгъла за 3:0.

След почивката двата отбора размениха по един гол в рамките на минута. Първо Мейлер намали. Снодграс изпълни корнер, Магуайър продължи с глава, а Мейлер засече отблизо. Ливърпул отговори веднага след страхотен удар на Коутиньо от 20-ина метра.

В 70-ата минута домакините получиха втора дузпа - този път за нарушение на Андрю Робъртсън срещу Стъридж, който се появи като резерва. Милнър отново бе точен от бялата точка, правейки резултата 5:1.

Ливърпул е на трето място във временното класиране - на пет точки зад лидера Манчестър Сити. Мърсисайдци са с 16 отбелязани гола в първенството като 11 от тях бяха реализирани в последните три срещи. Хъл Сити е на 12-а позиция с актив от седем точки.