Юве си го изкара на новак и се върна на върха

Шампионът Ювентус си го изкара на Каляри, след като загуби дербито с Интер преди няколко дни в Серия "А". Тимът на Масимилиано Алегри разби с 4:0 гостите от 5-ия кръг на калчото, като по-добрата новина за "бианконерите" е, че се върнаха на върха в класирането след грешната стъпка на Наполи в Генуа срещу Дженоа.

На "Ювентус Стейдиъм" домакините тръгнаха в атака от първата минута, а в 39-ата минута вече водеше с 3:0. Всичко това се случи благодарение на първите голове за сезона на Даниеле Ругани (14) и Даниел Алвеш (38), който вкара и за първи път за клуба, както и четвъртото попадение на Гонзало Игуаин.

Малко преди края на мача Марио Лемина (83) донесе четвъртата победа на "Старата госпожа", която с актив от 12 точки отново е едноличен лидер.

Успехът бе 19-и поред в Серия "А" на "Ювентус Стейдиъм" за Юве. "Бианконерите" вече имат серия от 12 поредни мача без поражение срещу този противник, като са записали девет победи и три равенства с общо отбелязани 30 гола.

Алегри заложи на Даниел Алвеш от първата минута и на Даниеле Ругани, които не играха на "Сан Сиро". Двамата ще запомнят този мач с първите си голове. Централният защитник бе точен в 14-ата минута, след като прати топката в мрежата на Марко Сторари, след като стражът бе избил удар на Гонсало Игуаин. Аржентинецът търсеше всячески гола и в 33-ата минута изправи публиката на крака, а пет по-късно Алвеш с изстрел извън границата на наказателното поле вкара своя първи гол в Италия.

На почивката Джанлуиджи Буфон бе заменен от Нето, а Марко Бориело напусна за гостите. Малко преди края с известна доза късмет Марио Лемина също вкара своя първи гол за сезона. Новакът Каляри остана с четири точки в класирането след третата си загуба.