Драма в Бистрица прати Дунав в следващия кръг (галерия)

Отборът на Дунав (Русе) продължава напред в турнира за Купата на България. Играчите на Веселин Великов отстраниха втородивизионния Витоша (Бистрица) след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията мачът завърши при резултат 1:1. Витоша Бистрица - Дунав Русе Двубоят започна много равностойно и първата част завърши без голове. Нещата на стадиона в Бистрица се промениха през второто полувреме. Първото попадение падна в 53-ата минута, а в негов автор се превърна Бранимир Костадинов. Последва натиск на играчите на Костадин Ангелов и логичното се случи в 88-ата минута, когато талантът от школата на Славия - Китан Василев, заби изравнителното попадение. Витоша Бистрица - Дунав Русе Продълженията завършиха без голове, а при дузпите по-точни бяха "драконите" от Русе.

Стартови състав:

Витоша (Бистрица): 22. Николай Радев, 30. Майк Кръстев, 18. Румен Гьонев, 24. Николай Христозов, 88. Ивайло Лазаров, 26. Отофе Пол, 4. Кристиян Узунов, 9. Ангел Стоянов, 7. Кристиян Кочилов, 14. Четин Садула, 11. Китан Василев

Дунав: 86. Станислав Антонов, 3. Марио Петков, 4. Петър Патев, 22. Михаил Милчев, 28. Атанас Атанасов, 11. Диян Димов, 91. Нуридин Давронов, 17. Спас Георгиев, 18. Антон Огнянов, 12. Светослав Читаков, 77. Бранимир Костадинов

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg