Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Вердер затъна в Мьонхенгладбах (видео)

След като отнесе шест гола от Байерн, Вердер загуби с 1:4 от Борусия (Мьонхенгладбах) във второто си гостуване за сезона в Бундеслигата. След третата поредна загуба в първенството тимът от Бремен е закотвен на дъното на класирането.

Борусия започна много силно от самото начало и гостите се разминаха с попадение още в петата минута, когато бранител изчисти топката от голлинията. Точно, когато Вердер започна да вижда малко повече от топката, тимът допусна попадение. Отборът на Виктор Скрипник опитваше да пресира в полето на съперника, но това оголи дясната зона и Фабиан Джонсън проби и намери Торган Азар, който откри резултата в 11-ата минута. Белгиецът удвои преднината на домакините шест минути по-късно след ново объркване в защитата на съперника.

В 21-ата минута пък резултатът бе 3:0, след като Рафаел се разписа от дузпа. 31-годишният бразилец вкара за втори път малко преди почивката. След бурния първи половин час, в който доминацията на домакините бе тотална, Борусия намали темпото, но въпреки това стигна до ново попадение. След почивката пък тимът от Мьонхенгладбах играеше спокойно и това позволи на Вердер да стигне до първата си опасност в 55-ата минута. Гнабри обаче стреля неточно.

Бившият играч на Арсенал бе в основата на всичко по-опасно пред вратата на домакините, които решиха да пестят сили. Той успя дори да се разпише в 73-ата минута, когато се възползва от подаване на Арон Йохансон. Асистентът за попадението, който се появи в игра на почивката, напусна десет минути преди края. Американският футболист бе изгонен за реплики срещу съдията.