Лион изпусна победа в Марсилия

Лион изпусна победа срещу Олимпик Марсилия като гост в последен мач от петия кръг на френската Лига 1, завършил 0:0. Лион се изкачи на девето място с точката в късния недел мач от програмата на Лига 1, докато Марсилия остава на 15-а позиция. Разликата между двата отбора обаче е само две точки.

Гостите от Лион получиха първи възможността да открият, след като в шестата минута Мачей Рибус проби по дясното крило и прати нисък пас към наказателното поле, където Гнали Корне засече топката и тя влезе във вратата, но не с целия си обем. Йоан Пеле я извади на голлинията и главният съдия прецени, че играта трябва да продължи. Корне беше замесен и във второто интересно положение в мача. В 33-та минута Серхи Дардер стреля от около 25 метра и топката попадна в мрежата на домакините, но гол отново нямаше.

Причина беше рикошет в крака на нападателя на гостите, който беше на няколко метра зад защитата на Марсилия при удара. Олимпик Лион доминираше тотално и през второто полувреме. Гостите пропуснаха най-чистото положение в 63-та минута, когато центриране от ъглов удар стигна до Корентин Толисо на далечна греда, но офанзивният халф на гостите изпрати топката с глава в напречната греда с удар от около два метра.