Обрат срещу Нант зарадва Марсилия (видео)

Олимпик Марсилия се наложи над гостуващия Нант с 2:1 в последен мач от седмия кръг на Лига 1. Възпитаниците на Франк Паси прекъснаха серия от три мача без успех в Лига 1 и с 8 точки се изкачиха на 13-ото място във временното подреждане. Нант пък записа седми последователен двубой без победа в шампионата и с 5 точки е 18-и.

Гостите стартираха отлично мача и поведоха още във втората минута. След центриране от корнер от ляво Мариуш Степински с глава прати топката в малкото наказателно поле и непокритият Емилиано Сала отблизо отклони в мрежата на Йоан Пеле. Домакините реагираха незабавно и в следващите минути можеха да изравнят, но хубав удар иот въздуха на Флориан Товен от 15 метра профуча над гредата, а малко по-късно стражът на гостите Реми Риу спаси виртуозно с една ръка опасен изстрел на Бафетимби Гомис.
Логиката възтържествува в 22-ата минута, когато Клинтън Н'Жие с хубав изстрел от 22 метра прати топката в десния ъгъл на Реми Риу.

Марсилци продължиха да действат по-активно и в 36-ата минута Гомис се измъкна сам срещу вратаря, но стреля край целта. Малко преди почивката пък Сала можеше да се превърна в герой за Нант, но пропусна от чиста позиция.
Втората част стартира с дузпа за Олимпик в 52-ата минута, когато Гомис беше повален в пеналта от Еног Куатенг. Потърпевшият стреля точно от бялата точка и донесе успеха на домакините.

Гостите бяха по-активни в края, но нямаха късмет, когато в 79-ата минута мощен удар на Гийом Жиле от 15 метра се отби от страничната греда.