Жертваха Иван Иванов за успех на Панатинайкос

Завърналият се в националния ни отбор Иван Иванов трябваше да бъде пожертван в името на победата на своя Панатинайкос над ПАС Янина с 4:0 в среща от гръцкото първенство. Българинът започна като титуляр в центъра на защитата, но беше заменен още в 34-ата минута, тъй като съперникът беше останал с човек по-малко след изгонването в 22-ата минута на вратаря Александрос Пасхалакис, който хвана топката извън наказателното си поле.

Резултатът при смяната на Русия все още беше 0:0 и треньорът Андреа Страмачони искаше да усили нападателната мощ, тъй като вече нямаше нужда от трима централни бранители.

Този ход се оказа успешен и още до края на първото полувреме домакините поведоха след гол на Маркус Берг. През второто полувреме Панатинайкос довърши съперника с още три попадения, дело на Лод, пак Берг и Лето.

Така ПАО вече има две победи от два кръга.

Преди три дни Иван Иванов получи червен картон при загубата на Панатинайкос с 1:2 от Аякс у дома в среща от Лига Европа.

ПАНАТИНАЙКОС - ПАС ЯНИНА 4:0