Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Атлетико разтърси "Калдерон" с голове преди визитата си на Барса (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид записа шумна победа с 5:0 над Спортинг Хихон в двубой от четвъртия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман (2 и 31), Кевин Гамейро (5) и Фернандо Торес (72 и 90) зарадваха публиката на "Висенте Калдерон". Първото голямо изпитание за Атлети този сезон е в сряда вечер, когато тимът гостува на Барселона.

"Дюшекчиите" нашамариха астурианския тим още в първите минути. След едва 90 секунди игра Гризман опъна мрежата. Гостите не успяха да се ориентират при изритана в тяхната половина топка, Гамейро овладя и асистира на своя партньор в атаката, който матира вратаря с удар от 17 метра. В петата минута Гамейро удвои след великолепен гол. Той получи топката от Филипе Луиш и майсторски насочи в далечния горен ъгъл.

В 27-ата Гамейро отново прати топката зад голлинията, но страничният рефер беше вдигнал засада. Повторенията показаха, че Фернандо Аморебиета покрива засадата. В 31-ата Гризман направи 3:0 след мощен удар от 22 метра, при който не останаха шансове за Иван Куеяр. Тимът на Диего Симеоне се забавляваше, възползвайки се от лесно извоювания аванс. В 40-ата Яник Ферейра Караско нацели греда.

В 50-ата Диего Годин успя да спре напредващия Виктор Родригес. След почивката мадридчани успокоиха темпото, търсейки пестене на сили предвид скорошния мач с Барселона. Атаката на домакините беше преобразена кадрово, като на терена стъпиха Фернандо Торес и Анхел Корея. В 72-ата минута аржентинецът нахлу мощно отляво и достави прекрасна топка за Ел Ниньо в малкото наказателното поле, като Фернандо изпревари Пичу Куеяр и чукна в мрежата - 4:0. В 90-ата Николас Гайтан беше посечен в наказателното поле и съдията правилно назначи дузпа, която Торес безпроблемно превърна в пети гол.