Сасуоло разби Атлетик за едно полувреме (видео)

Сасуоло победи с класическото 3:0 Атлетик Билбао в първия си мач от група "F" на Лига Европа. Италианският дебютант показа, че няма да бъде пълен аутсайдер и надигра далеч по-опитния си съперник с прекрасна игра през втората част, когато паднаха и трите гола.

Първото полувреме с нищо не предвещаваше подобно развитие. Атлетик бе по-активният тим и създаде доста повече положения от своя съперник, който рядко стигаше до нещо интересно в предни позиции.

През втората част обаче нещата рязко се променихе. В 60-ата минута Пол Лирола мина като на парад през защитата на баските и останал очи в очи с вратаря откри резултата - 1:0.

Това явно разколеба гостите, които в 75-ата минута допуснаха детинска грешка в защита, от която се възползва Грегъри Дефрел, който нахлу в наказателното поле и удвои. Крайното 3:0 пък оформи Матео Политано, който бе изведен от Дефрел и хладнокръвно реализира от границата на пеналта.

Сасуоло - Атлетик Билбао 3:0
1:0 Лирола (60)
2:0 Дефрел (75)
3:0 Политано (82)