Емполи спечели битката на дъното (видео)

Емполи спечели битката на дъното в Серия "А" срещу Кротоне. Преди този мач двата отбора заемаха последните две места в класирането без победа, но днес домакините най-накрая записаха първи три точки в актива си, като се наложиха с 2:1. Българинът в състава на гостите Александър Тонев не игра заради вирусно заболяване.

Емполи пръв откри резултата в 31-ата минута, когато след центриране от корнер Джузепе Белуши с глава се извиси и простреля вратата на съперника за 1:0.

Кротоне обаче успя да се върне в мача в добавеното време на първото полувреме. Тогава Маркус Кристер Роден получи в наказателното поле, обърна се и качи топката на главата на Марио Сампризи, който само я насочи във вратата за 1:1.

В началото на втората част обаче домакините си върнаха преднината. В 54-ата минута Мануел Паскуал центрира от фаул и Андреа Коста с глава отблизо оформи крайното 2:1.

Кротоне също така завърши срещата с 10 души на терена, след като в 80-ата минута Ное Дюсен получи червен картон.

Така Емполи вече има актив от 3 точки и излезе на 16-ото място. Кротоне пък остава на последното място с 0 точки и 3 загуби в актива си.