Тежките времена за Лориен продължават

Отборът на Лориен продължава да няма точка от началото на шампионата в Лига 1 и постът на наставника Силвен Риполи започва да се клати доста сериозно. Днес "мерлузите" загубиха с 0:2 като домакин от новака Нанси, който до момента също нямаше актив. Юсеф Айт Бенасер откри за гостите в средата на първата част, а Морис Дале удови в самия край.

Анже също взе първи точки днес, след като надигра новака Дижон с 3:1. Фредерик Самаритано откри за гостите, но с попадения на Фамара Диедиу, Шейх Н'Дойе и Карл-Токо Екамби домакините обърна резултата.

Гинган и Монпелие завършиха наравно 1:1. Морган Сансон откри за южняците, но бретанците изравниха с попадение на Маркус Коко. Бастия пък стигна до успех над Тулуза с 2:1. Садио Диало откри, но Мартин Брайтвайте изравни. Победното попадение за корсиканците вкара Пиер Бенгтсон в 82-ата минута.