Голяма драма на Черно море - Лудогорец, Марселиньо спаси "орлите" (видео)

Черно море и Лудогорец изиграха изключително интригуващ и драматичен двубой в Каварна, който след 93-минутна битка завърши 3:1 в полза на гостите от Разград. Моряците поведоха през първата част след автогол на Паломино, но след почивката чрез голове на Вандерсон и Марселиньо (2) орлите осъществиха пълен обрат.

Той не дойде никак лесно, тъй като при резултат 1:0 в полза варненци, те можеха да вкарат и второ попадение, но шут на Кузма, който рикошира в крака на Паломино, топката се отби в напречната греда.

За разлика в повечето от предишните срещи в първенството, днес наставникът на гостите Георги Дерменджиев заложи на титулярната си 11-ка, която най-вероятно ще излезе и след четири дни срещу Базел в първия двубой на Лудогорец в групите на ШЛ.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Постепенно Черно море взе инициативата и създаде няколко мелета в наказателното поле на гостите, дошли след центрирания. В 34-ата минута обаче Лудогорец отговори с добра атака, при която Мисиджан подаде към Марселиньо, който от десетина метра под ъгъл стреля в аут.

Секунди по-късно Чанович излезе рисковано да пресече пас към Кафу, но бразилецът първи достигна до топката и шутира по посока на празната врата. Ударът му обаче не се получи и бранител на моряците овладя топката преди тя да влезе в мрежата.

Така се стигна до 39-ата минута, когато Венков центрира наглед безобидно, но за изненада на всички централният защитник на разградчани Хосе Паломино при опита си да изчисти топката, я вкара в собствената си врата.

Две минути след почивката варненци като по чудо не вкараха втори гол. Марек Кузма стреля от 25 метра, топката рикошира в крака на Паломино, прехвърли Владо Стоянов и се отби в напречната греда.

И когато Черно море владееше инициативата, Лудогорец успя да изравни.  В 57-ата минута орлите организираха една от марковите си атаки. Кафу подаде на Мисиджан, който центрира отлично към Минев. Десният бек свали с едно докосване топката към Вандерсон, който я овладя и с диагонален шут по земя я прати в долния десен ъгъл на Чанович за 1:1.

Малко след това разградчани можеха да осъществят пълен обрат след бърза контраатака, но Натанаел сбърка при завършващото отиграване.

Това се случи в 75-ата минута, когато резервата Лукоки центрира отдясно към Марселиньо, който вкара с глава за 2:1. Само 120 секунди по-късно Лудогорец бе близо и до трето попадение. Марселиньо изведе Кафу, той преодоля вратаря и стреля от малък ъгъл, но Венков изчисти на голлинията. Дори топката да бе влязла в мрежата на домакините, голът нямаше да бъде зачетен, тъй като съдите отсъдиха несъществуваща засада на Кафу.

В 82-ата минута варненци можеха да останат и с човек по-малко след изключително грубо нарушение на Секо срещу Вандерсон, но Никола Попов му показа само жълт картон.

Две минути след тази ситуация развихрилият се в последния половин час Марселиньо се разписа за втори път след техничен шут от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл на Чанович и по този начин оформи крайното 3:1 за Лудогорец.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3