Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

В Швейцария: Победата над Лудогорец е задължителна

Победата над Лудогорец е задължителна. Базел иска да зимува като евроучастник и затова трябва да започне убедително кампанията в Шампионската лига. Това написа “Базлер цайтунг” след победата на съперника на разградчани с 3:1 над гостуващия Грасхопър в 7-ия кръг на швейцарското първенство. Делегацията на Лудогорец заминава утре за алпийската държава, а във вторник вечерта от 21,45 часа е първият двубой за българския първенец в групите на Шампионската лига. С него разградчани ще поставят нов рекорд за наш отбор в същинската фаза на турнира. Досега те и Левски имаха по 6.

С успеха над Грасхопър Базел вече натрупа преднина на върха от 9 точки пред втория Йънг Бойс. От началото на сезона противникът на Лудогорец има и една победа в турнира за купата на Швейцария и съответно пълен актив - 8 от 8. Момчетата на треньора Урс Фишер се справиха отлично в генералната си репетиция за Лудогорец. Героят за Исландия от европейското първенство Биркир Бярнасон откри резултата в 29-ата минута. Само 120 секунди по-късно Сейду Думбия направи 2:0. Друг исландец - Рунар Сигурньонсон, намали за Грасхопър преди паузата. Отново Думбия бе точен в 86-ата минута.

УЕФА назначи 37-годишния беларусин Алексей Кулбаков за главен съдия на мача в Базел. Той ръководи един от историческите мачове на разградчани, когато направиха 2:2 при гостуването на Партизан в Белград и елиминираха сръбския шампион преди 2 години, а по-късно влязоха за първи път в групите. Кулбаков е икономист. Ще му помагат Дмитрий Жук и Олег Мисилянко. Зад вратите ще действат Денис Щербаков и Виктор Шимусик.