Бразилия удари Еквадор с класика като гост

Националният отбор на Бразилия победи с 3:0 тима на Еквадор като гост и си тръгнаха с ценни три точки от Кито. Неймар откри от дузпа в 72-ата минута, а Габриел Жезус реши всичко с два гола в 87-ата  и 92-ата минута на мача.

Първото полувреме бе по-скучно, като дори Еквадор бе отборът, който създаде по-опасните положения, докато гостите като че ли имаха трудности да напипат верния ритъм.

Това обаче се случи през втората част, когато още от самото начало Бразилия вдигна оборотите и първо Неймар стреля опасно покрай вратата. След това и Ренато Аугусто имаше добър шанс, но стреля над вратата, а две минути по-късно и Марсело отправи страхотен изстрел, профучал до гредата.

По-добрата игра на гостите даде резултат в края. В 72-ата минута Габриел Жезус бе спънат за дузпа от вратаря Домингес, а Неймар бе точен от бялата точка. В 87-ата минута Марсело стигна една топка на аутлинията и върна за Жезус, който технично отбеляза за 0:2. В добавеното време на мача пък след хубава контра Жезус получи на границата та наказателното поле и с прецизен удар не остави шансове на вратаря за крайното 0:3.

Междувременно домакините бяха останали с 10 души на терена, след като Паредес получи втори жълт картон за закъсняло влизане в едно единоборство.

Така Бразилия записа събра актив от 12 точки и заема 4-ото място в класирането, докато Еквадор остава на 3-ото място с 13 точки.