Съперник на "трикольорите" изненада Норвегия в Осло (видео)

Новите черни екипи донесоха късмет на националния отбор на Беларус, който е съперник на България в предстоящите световни квалификации. Беларусите победиха с 1:0 Норвегия в контролна среща, играна на "Улевал" в Осло. Мачът беше равностоен, но гостите се възползваха от едно от малкото си положения и стигнаха до успеха. Точен в 56-ата минута беше Сергей Кривец в 56-ата минута след подаване на Михаил Гордейчук.

Дания не срещна никакви проблеми с Лихтенщайн и се наложи с 5:0. С хеттрик за "червения динамит" се отличи Николай Йоргенсен.

Естония и Малта пък завършиха 1:1. За домакините се разписа Сергей Зеньов в 57-ата минута, а само две по-късно Алфред Ефионг изравни.

НОРВЕГИЯ - БЕЛАРУС 0:1
0:1 Кривец (56)

ДАНИЯ - ЛИХТЕНЩАЙН 5:0
1:0 Йоргенсен (30)
2:0 Йоргенсен (33)
3:0 Корнелиус (49)
4:0 Фишер (62)
5:0 Ларсен (84)