Два отбора от Висшата лига отпаднаха рано-рано от купата на Лигата

Тази вечер се изиграха част от мачовете от втория кръг за Купата на Лигата в Англия. Особени изненади не се получиха и почти всички от големите фаворити продължават напред в турнира. Единствено отпаданията на елитния Уотфорд от Джилингам и на Уест Бромич от Нортхамптън може да се приемат като малки сензации.

Уотфорд отстъпи 1:2 като домакин пред третодивизионния Джилингам. Срещата бе решена след продължение, в което Брадли Дак донесе победата на гостите. Преди това в 56-ата минута Одион Игало бе извел Уотфорд напред в резултата, а Марк Бърн изравни за Джилингам в 82-ата минута.
Уест Бромич пък отстъпи с 5:6 след изпълнение на дузпи пред третодивизионния Нортхямптън. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 2:2.

Джеймс Маклейн и Гарет Макоули бяха точни за Уест Бромич в края на първото и началото на второто полувреме, докато за Нортхямптън точни в 36-ата и 82-ата минута бяха Зандер Даймънд и Алекс Равел.
При дузпите решителния пропуск за Албиън при последното пето изпълнение направи Джеймс Морисън.
Другите тимове от елита не срещнаха такива затруднения и с лекота се класираха за третия етап на надпреварата, в който ще се включат и отборите, играещи в европейските клубни турнири.

Най-убедителен бе тимът на Ливърпул, който прекърши новака в Чмпиъншип Бъртън с 5:0 като гост. Точни за мърсисайдци бяха Дивок Ориги, Роберто Фирмино и Даниел Стъридж на два пъти, а Том Нейлър си отбеляза автогол.

Челси се справи с 3:2 като домакин на Бристол Роувърс. И трите гола за тима на Антонио Конте паднаха през първите 45 минути. На два пъти точен бе Миши Бачуай, а веднъж се разписа Виктор Моузес.

С голове на Арън Ленън, Рос Баркли и Аруна Коне на два пъти Евертън победи с 4:0 Йоувил, докато Стоук се наложи със същия резултат над Стивънидж.

В следващия етап на турнира ще играят още отборите на Кристъл Палас, Хъл Сити и Суонси.