СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

ПСЖ отнесе Метц с класика (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен записа втора поредна победа на сметката си от началото на сезона в Лига 1. Тази вечер парижани се наложиха с категоричното 3:0 над Метц на своя "Парк де Пренс", като във втори пореден мач не допуснаха гол във вратата си. Лукас Моура в 52-ата, Лейвин Курзава в 67-ата и автогол на Жонатан Ривиере в добавеното време подпечатаха успеха на домакините.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат, но още в началото на втората част ПСЖ показа, че няма да се примири с това развитие на мача. В 52-ата минута след страхотно разиграване Лукас Моура бе изведен на скорост в наказателното поле и без забавяне с удар по земя порази вратата на съперинка за 1:0.

Вторият гол в срещата отбеляза Лейвин Курзава с глава след центриране от корнер на Анхел ди Мария в 67-ата минута.

В 4-ата минута на добавеното време пък резултатът стана класически, след като Марко Верати стреля от границата на наказателното поле и Ривиере с глава насочи неспасяемо топката в собствената си врата.

Така ПСЖ събра актив от 6 точки и заема второто място в класирането заради по-лошата си голова разлика от Лион. Метц пък с 3 точки се намира на 15-ата позиция в таблицата.