Фолгер спечели първа победа в клас Moto2 от година насам

Йонас Фолгер спечели първата си победа в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта от повече от година насам, след като стигна до първото място в клас Moto2 в Гран при на Чехия. Германецът спечели 600-кубиковия клас с време 45:30.342 минути, а Алекс Ринс и Сам Лоус завършиха втори и трети, благодарение на което съкратиха пасива си в генералното класиране срещу лидера Йоан Зарко.

Фолгер излезе начело в състезанието с излизане от външната страна на завой номер 1, а в остатъка от надпреварата в Бърно той беше недостижим. Леко потреперване в задната гума в заключителните обиколки беше единственото препятствие пред германеца, но в крайна сметка той издържа и спечели първа победа за 2016-а година. Лоус показа завидно британско спокойствие на мокър асфалт и финишира трети с 9.021 секунди пасив срещу победителя, докато испанецът Ринс завърши на второто място с 5.175 секунди изоставане. Зарко, седми от Бърно, води в генералното класиране с актив от 181 точки, докато Ринс е със 162, а Лоус - със 137.