Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Евертън обърна Уест Бромич (видео)

Отборът на Евертън записа победа с 2:1 при гостуването си на Уест Бромич в двубой от втория кръг на Премиър лийг. Домакините поведоха с гол в деветата минута на Гарет Макоули, но попадения на Кевин Миралас (45) и Гарет Бари (60) донесоха първа победа на Роналд Куман и компания. Като цяло тимът от "Гудисън Парк" наложи своя стил на игра и заслужено стигна до трите точки.

Гостите от Ливърпул разположиха схема с трима бранители, подобно на мача с Тотнъм преди седмица. Домакините подходиха с традиционната подредба 4-4-2.

Още в деветата минута Уест Бромич стигна до голов аванс. Крейг Гарднър центрира от корнер, а на втора греда изникна Гарет Макоули, който реализира отблизо с глава - 1:0. Тимът на Роналд Куман установи контрол върху топката в опит да потърси изравняване. В 23-ата минута след включване на Лейтън Бейнс топката беше изстреляна от точката на дузпата, но в обсега на вратаря. В 38-ата Куман реши да включи в игра своя голмайстор Ромелу Лукаку, изваждайки Джеймс Макарти. Във втората добавена минута на първата част след комбинация между Гарет Бари и Рос Баркли топката достигна до Кевин Миралас, който хитро насочи под плонжа на Бен Фостър - 1:1.

В 49-ата минута Мартин Стекеленбург спаси след изстрел на Дарън Флетчър. Две минути по-късно Жерард Деулофеу тресна греда след корнер. В 60-ата игровото предимство на ливърпулци донесе втори гол във вратата на домакините. След корнер топката се разходи в малкото наказателно поле и Гарет Бари я чукна в мрежата за 1:2. В 72-ата Яник Боласие направи страхотен рейд, сложи топката на главата на Рос Баркли, но той не уцели вратата, когато публиката вече виждаше топката в мрежата.

Евертън вече има четири точки в своя актив, докато Уест Бромич има три.