Страхотно начало за Невяна Владинова в Рио

Българката Невяна Владинова заема седмо място след първите два уреда в квалификациите на индивидуалния многобой в турнира по художествена гимнастика на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Владинова, която дебютира на Олимпиада, се представи отлично на обръч и топка и се нарежда на временното седмо място в класирането. Общо 26 гимнастичките участват в квалификациите, а първите 10 от тях ще се класират за финала в многобоя, който е в събота.

Шампионката на България излезе за първото си съчетание в Рио на обръч и след красиво изпълнение и без допуснати грешки получи оценка от 17.666 точки. След това тя игра на топка и също показа отлично своята програма, за което беше оценена със 17.700 точки. Така до момента Владинова има сбор от 35.366 точки.

В 20.50 часа квалификациите продължават с изпълненията на бухалки и лента. Състезанието ще завърши около полунощ българско време.

След първите два уреда в класирането води рускинята Маргарита Мамун със сбор от 37.833 точки. Тя получи 19.000 точки на топка и 18.833 точки на обръч. Втора е Анна Ризатдинова от Украйна с 36.966 точки. Трикратната световна шампионка Яна Кудрявцева от Русия допусна грешки в изпълненията си и за момента е трета със сбор от 36.782 точки.

Снимки: Костадин Андонов