Цървена звезда катастрофира в Сасуоло (видео)

Отборът на Цървена звезда допусна тежка загуба с 0:3 в гостуването си на Сасуоло от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Домакините тотално надиграха сръбския шампион, който е пред отпадане от евротурнирите, след като по-рано бе отстранен от Лудогорец от Шампионската лига.

Сасуоло откри резултата още в 17-ата минута, когато далечен удар на Матео Политано се отби от двете греди, преди Доменико Берарди да довкара топката в опразнената врата.

Домакините на "Мапеи" удвоиха преднината си в 41-ата минута, като Политано получи извеждащ пас в наказателното поле и отблизо прати топката в мрежата.

В 69-ата минута италианците организираха страхотна контра като Диего Фалчинели напредна отляво и центрира за Грегъри Дефрел, който засече топката във вратата за крайното 3:0.

Така Сасуоло постигна чудесна победа и вече е само на крачка от влизане в групите на Лига Европа още в дебютния си сезон в евротурнирите. Цървена звезда пък ще трябва да сътвори чудо на "Мала Маракана", за да остане в надпреварата.