Италия с четири тима в групите (видео)

Дебютантът в евротурнирите Сасуоло още с първото си участие се класира в груповата фаза на Лига Европа. Тимът на Еузебио Ди Франческо завърши 1:1 при гостуването си в Белград на Цървена звезда и след победата с 3:0 в първата среща продължава в груповата фаза. Младата звезда на тима Доменико Берарди отново се разписа, като прави това в пети пореден официален мач (б.а. четири в ЛЕ и един в Серия "А"). Нападателят бе точен в 28-ата минута, като предреши нещата. Дебютиралият за "зелено-черните" Алесандро Матри пропусна доста положения, като веднъж удари страничната греда и веднъж горната греда, но така и не успя да вкара своя първи гол за 83 минути.

Капитанът на "звездашите" Александър Катай изравни в 54-ата минута, но други голове до края на срещата не паднаха. Така Сасуоло след общ резултат 4:1 стана четвъртият тим от калчото, след Фиорентина, Интер и Рома, който утре ще очаква жребия за груповата фаза.