Национална лига футзал: Левски - Черно море

ПАО с Иван Иванов съсече девет от Брьондби

Отборът на Панатинайкос с Иван Иванов в състава си постигна победа с 3:0 над Брьондби в първия мач между двата тима от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Българският защитник записа цял мач за домакините, а гостите пък завършиха срещата с 9 души на терена, след като двама техни играчи получиха червени картони.

Датчаните първи можеха да открият резултата още в 5-ата минута, когато удар на Ларсон се отби от гредата. В 33-ата минута обаче гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Кроне получи втори жълт и червен картон.

Домакините се възползваха от численото си предимство и в 45-ата минута Маркус Берг получи прекрасен дълъг пъс и технично прехвърли вратаря за 1:0.

В 50-ата минута Виктор Ибарбо бе спънат в наказателното поле от вратаря Фредерик Рьоноу, като съдията даде дузпа за ПАО и показа директен червен картон на стража на гостите и така остави Брьондби с 9 души на терена. Кристиан Ледесма пък хладнокрънно реализира наказателния удар и удвои преднината на своя тим.

До края гърците направиха всичко възможно да стигнат и до трети гол и Ледесма нацели греда в 77-ата минута. Логичното все пак се случи в 82-ата минута, когато отново Берг бе точен за крайното 3:0 и така Панатинайкос вече е с единия крак в групите на Лига Европа, докато Брьондби ще се нуждае от сериозен подвиг в реванша, ако иска да остане в турнира.