Ивет полуфиналистка на 200 метра след победа в серията

Ивет Лалова-Колио се класира за полуфиналите на 200 метра на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Българската спринтьорка направи контролирано бягане и стигна до успеха в седмата серия с 22.61 секунди (+0.5 м/сек). Австралийката Ела Нелсън, която през сезона записа личен рекорд от 22.53 сек, финишира втора с 22.66 сек и също продължи напред по място. Времето на сребърната медалистка на 100 и 200 м от Европейското първенство в Амстердам през юли е седмо след първите бягания. Най-бърза в сериите беше Мари-Жозе Та Лу (Кот д'Ивоар), която записа 22.31 сек.

Голямата изненада в сериите на 200 метра при дамите беше отпадането на една от звездите на ямайската атлетика - двукратната олимпийска шампионка в дисциплината Вероника Кембъл-Браун, която завърши трета в деветата серия с 22.97 сек и напусна надпреварата след 27-мо място в подреждането.

Полуфиналите на половин обиколка при жените са на 17 август в 4:00 часа българско време.