Джокович не допусна изненада и вдигна 30-а Мастърс титла

Новак Джокович победи с 6:4, 7:5 Кей Нишикори на финала на Rogers Cup в Торонто и вече може да се похвали с 30 титли от сериите "Мастърс". Сърбинът за пореден път демонстрира здрави нерви в най-важните моменти и пречупи съпротивата на Нишикори, който на 1/4-финалите елиминира Григор Димитров.

За Ноле това е четвърта титла в Торонто. Миналата година той загуби финалния двубой срещу Анди Мъри, но сега шотландецът пропусна надпреварата, както и Роджър Федерер и Рафаел Надал.
Световният №1 влезе в мача с огромна увереност и взе първото си подаване на нула, но и Нишикори беше стабилен при заставането си на сервис линията. Японецът даде признаци, че е способен да затрудни Ноле, но при 2:3 сбърка в две поредни разигравания и съперникът му получи точки за пробив. Още първата от тях беше реализирана след бекхенд в аут на Нишикори.

До края на сета Джокович нямаше проблеми. Той не успя да го затвори с втори пробив, въпреки че имаше такава възможност, но при 5:3 се справи с агресивните удари на Нишикори и повечде в резултата.  В третия гейм на втората част японецът изостана с 0:40 на собствен сервис и не успя да се спаси. Това сякаш трябваше да сложи край на интригата, но Джокович си позволи леко отпускане и беше наказан. Нишикори върна пробива и дори поведе с 4:3. Той обаче се пропука в 11-ия гейм, а Джокович това и чакаше. След продължително разиграване Нишикори изкара топката в аут и остави всичко в ръцете на Ноле. Той пропусна два мачбола, но после с мощен сервис по правата затрудни максимално опонента си и всичко приключи с очакван успех за водача в световната ранглиста.