На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Ансамбълът ни зае четвърто място в многобоя на Световната купа в Казан

Българският ансамбъл зае четвърто място в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в руския град Казан. Възпитаничките на Ина Ананиева са в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова. Българските гимнастички получиха оценка от 17.400 точки за съчетанието си с пет ленти, в което допуснаха грешки, а на два обръча и три чифта бухалки играха много добре и бяха оценени със 17.950 точки. Така грациите събраха сбор от 35.350 точки.

Българките се класират за двата финала на отделните уреди, които са в неделя. Титлата в многобоя спечелиха домакините от Русия със сбор от 37.600 точки. Рускините получиха по 18.800 точки за двете си изпълнения. На второ място е Беларус с 36.250 точки, а на трето Израел с 36.150 точки. В надпреварата участваха 11 ансамбъла. Супервайзер на турнира е Мария Гигова. По-късно днес са финалите на отделните уреди при жените, където Невяна Владинова ще играе на финала на обръч.