Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Венци Стефанов за лицето на Славия през пролетния полусезон

Балканско дерби на полуфиналите в Торино

Балканско дерби на полуфиналите в Торино

Балканското дерби между Гърция и Хърватия ще бъде дербито на полуфиналите в квалификациите по баскетбол за Олимпиадата в Рио. Хърватите хванаха последния влак на турнира в Торино, след като се наложиха със 72:52 над Тунис в директен сблъсък от група "В" и заеха втората позиция в крайното класиране.

В полуфиналите "шахматистите" ще срещнат тима на Гърция, който спечели група "А", надигравайки в директен сблъсък Мексико с 86:70. Въпреки поражението мексиканците завършват на втора позиция в групата и ще срещнат Италия в другия полуфинал.

На турнира в Белград домакините от Сърбия победиха Ангола с лекота с 83:60 и също се класираха към полуфиналите с две победи от два мача. Ангола пък отпада за сметка на Пуерто Рико, след като в понеделник малката карибска страна спечели директния сблъсък с бившата португалска колония.

Съперник на Сърбия в полуфиналите ще бъде отборът на Чехия, надиграл Япония с 87:71. Пуерто Рико ще срещне в полуфиналите победителя в група "В" Латвия.

На последния от трите квалификационни турнира, провеждащ се в Манила, домакините от Филипините отпаднаха от борбата за олимпийска квота, след като отстъпиха с 80:89 пред Нова Зеландия. Поражението бе второ за южноазиатската страна след това от Франция във вторник. По-късно днес Франция и Нова Зеландия ще определят победителя в група "В" в директен мач помежду си. В група "А" Канада си осигури първото място след победа с 58:55 над Сенегал. За Олимпиадата в Рио се класират само победителите от трите квалфикационни турнира.

Следвай ни:

Още от Баскетбол

Виж всички