Лошо начало за Григор срещу Джонсън, битката продължава в събота от 13,00 часа

Мачът от третия кръг на "Уимбълдън" на Григор Димитров с американеца Стийв Джонсън започна тази вечер, но бе прекъснат заради поредната порция дъжд в Лондон. За съжаление първата ни ракета допусна пробив и губи в резултата в първия сет с 3:4. При 30:30 в осмия гейм, в който на сервис линията е Джонсън, играта на Корт №18 бе прекратена.

Срещата ще се доиграе в събота. По програма двубоят е първи за деня на Корт №18 и ще започне в 13,00 часа българско време.

Мачът започна трудно за Григор, който още в откриващия си сервис-гейм в двубоя трябваше да се спасява от 0:40. Българинът обаче се справи блестящо със задачата, като при 30:40 в един момент от разиграването хасковлията се подхлъзна и загуби баланс, но въпреки това се пребори за точката. Димитров удържа подаването си и взе първия гейм в мача.

В първото подаване на Джонсън в двубоя Григор показа чудесна игра и стигна до два брейкпойнта, но Джонсън успя да се спаси - 1:1. За съжаление първият пробив бе реализиран от американеца. При 2:2 първият сервис на Григор не влизаше и българинът отново бе притиснат до стената при 0:40, но този път не успя да се измъкне. Пробив на нула за Джонсън. В следващия гейм Димитров имаше две поредни точки за моментално връщане на пробива при 15:40, но не се възползва от момента. При дюс Джонсън направи двойна грешка, което даде нов брейкпойнт на българина, но американецът в крайна сметка удържа подаването си за 4:2. Последва много труден сервис-гейм за Димитров, който отново трябваше да спасява точки за пробив, но все пак се пребори за 3:4. Двамата тенисисти си размениха по две точки в следващия гейм, когато играта бе прекъсната.

Миналата година 25-годишният Димитров срази Джонсън във втория кръг на "Уимбълдън" със 7:6 (8), 6:2, 7:6 (2). Българинът има и едно поражение от този съперник - 3:6, 6:1, 3:6 на турнира във Вашингтон, отново през 2015 година.