Шампионът Епитропов и родните плувци отново у нас след Европейското в Белград

Полша спря световния шампион (видео)

Световният шампион Германия и Полша завършиха 0:0 в очакваното с огромен интерес съседско дерби на "Стад дьо Франс", което трябваше да реши битката за място на 1/8-финалите в група С. С поделените по 1 точка Германия и Полша до голяма степен си осигуриха класирането напред, като събраха по 4 точки. Това беше първият двубой от началото на европейското във Франция, който завършва без голове.

В другия мач от групата по-рано днес Северна Ирландия победи с 2:0 Украйна и има три точки, докато украинците останаха с 0 и на практика отпадат. Двата тима изиграха динамичен мач, като положенията пред двете врати се редуваха едно след друго, но никой не успя да нанесе решаващия удар. Това беше и първи официален мач от финала на Евро 2008, в който Германия не бележи гол. Тогава Бундестима губи от Испания с 0:1. За последно Бундестима завърши 0:0 преди две години в контрола, отново срещу Полша.

Новината в състава на Льов беше включването на Матс Хумелс на мястото на Шкодран Мустафи в отбраната.

Първата голяма опасност беше пред вратата на "дружина полска". Марио Гьотце засече с глава едно центриране отляво на Юлиан Дракслер, но топката прелетя над вратата. Последва нова силна германска атака, завършила с изстрел на Хектор, но отново неточен. Поляците също погледнаха към вратата на Нойер, но Жером Боатенг с решителна намеса спря подаването на Левандовски към Милик. В 16-ата минута и Тони Кроос пробва мерника си, но ударът му не беше точен. В 21-ата минута Роберт Левандовски стреля от границата на наказателното поле, но ударът му беше блокиран.

Двубоят продължи на високи обороти, но липсваха интересни положения. В 38-ата минута Томас Мюлер стреля от границата на наказателното поле, топката срещна гредата, но преди това беше маркирана засада.

Първото полувреме завърши без голове, но второто можеше да започне с попадение преди да е изтекла и минута след подновяването на играта, но Аркадиуш Милик се размина с топката  след центриране в наказателното поле. Отговорът на Германия дойде секунди по-късно, когато Гьотце нахлу в наказателното поле и стреля, но право в тялото на Фабиански. В 58-ата минута Милик отправи удар от фаул, но топката мина много близо до страничната греда.

В 65-ата минута Тони  Кроос стреля отдалеч, но неточно. Последва и първата смяна в състава на Льов, който пусна Шюрле на мястото на Гьотце. Двата отбора след това си размениха по една опасна атака. Първо Милик пропусна, а в последвалата германския атака колегата му на вратата Фабиански успя да отклони топката с върха на пръстите след мощен удар на Йозил. До края на мача двата тима не спряха да търсят попадение, но такова така и не падна. Така двубоят завърши с миролюбивото 0:0, което устройва и двата тима.

Германия - Полша 0:0

Германия: Нойер, Хектор, Хьоведес, Хумелс, Кедира, Йозил, Драксел, Мюлер, Боатенг, Кроос, Гьотце.

Полша: Фабиански, Паздан, Йеджейчик, Мачински, Криховяк, Гросицки, Глик, Блашчиковски, Пишчек, Левандовски, Милик.

ГЛЕДАЙТЕ ТУК

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!