Швейцария продължава без загуба след хикс с Румъния (видео)

Отборите на Румъния и Швейцария завършиха при резултат 1:1 мача помежду си от Група "А" на Евро 2016. По-късно тази вечер ще премерят силите си другите два тима в групата - домакинът Франция и Албания. Богдан Станку даде аванс на северните ни съседи в резултата с гол от дузпа в 18-ата минута на "Парк де Пренс" тази вечер, но в 57-ата Адмир Мехмеди спаси швейцарците от поражение.

В избраната от Ангел Йорданеску единадесеторка попаднаха двама футболисти на Лудогорец - халфът Андрей Препелица и нападателят Клаудиу Кешеру. И двамата записаха по 90 минути за Румъния тази вечер.

Първият сериозен шанс за гол се откри пред Швейцария. В 6-ата минута "деветката" Харис Сеферович получи пас в наказателното поле на Румъния, завъртя се добре и стреля, но мерникът му изневери и топката излезе в аут. В 16-ата минута Сеферович направи още по-голям пропуск. Той отново получи шанс да стреля и то съвсем близо до противниковата врата, но не успя да преодолее стража Чиприан Татарушану.

Две минути по-късно руският рефер Сергей Карасьов отсъди дузпа в полза на Румъния. Стефан Лихтщайнер извърши нарушение в наказателното поле срещу Александру Кипчиу и Богдан Станку наказа швейцарците с отлично изпълнение от бялата точка.

В 21-ата минута защитникът Фабиан Шер, който донесе победата срещу Албания с 1:0 в първия мач, опита да изненада Татарушану с далечен удар, но стражът на Фиорентина внимаваше.

Секунди след това пък Препелица получи първия жълт картон в мача, след като извърши грубо нарушение срещу Гранит Джака.

В 25-ата минута Кипчиу стреля опасно към вратата на Ян Зомер, но топката профуча встрани от целта. В 28-ата минута румънците имаха чудесен шанс за гол, като този път защитникът Кристиан Сапунару бе изпуснат от бранителите на Швейцария, но ударът му срещна левия страничен стълб на Зомер. Късмет за швейцарците, че резултатът остана непроменен. В 33-ата минута левият бек на Швейцария Рикардо Родригес стреля добре от фаул, но отлично пласираният Татарушану улови топката. В 37-ата минута и другият представител на Лудогорец на терена - Кешеру, получи жълт картон, след като задържа с ръка противников футболист.

В 38-ата минута Блерим Джемайли имаше възможност да отправи удар с глава от доста добра позиция след центриране отдясно, но топката мина встрани от вратата на румънците. Поредният шанс за гол за швейцарците през първата част дойде в 44-ата минута, когато Лихтщайнер отправи удар с глава, намирайки се с гръб към вратата, но Татарушану отново спаси със стабилна намеса.

Още в първите секунди на втората част току-що появилият се на терена за Румъния Овидиу Хобан имаше шанс за 2:0, но стреля неточно отблизо. В 52-ата минута отново имаше сериозна опасност за вратата на Швейцария, но защитникът Йоан Джуру с ключова намеса изби топката в ъглов удар.

В 57-ата минута Швейцария изравни резултата. След изпълнение на корнер и лошо избита топка от отбраната на Румъния Адмир Мехмеди получи шанс да стреля и ударът му бе безпощаден - 1:1.

В 68-ата минута младият швейцарски талант Брийл Емболо, който смени през втората част Харис Сеферович, стреля с глава от много удобна позиция, но не уцели вратата. Две минути след това пък Зомер трябваше да боксира топката след коварен далечен шут от фаул на Габриел Торже. В 74-ата минута Джердан Шакири опита ефектен акробатичен удар от въздуха след хубав пас на Рикардо Родригес, но изпълнението бе доста лошо.

В 77-ата минута тимът на Владимир Петкович пропусна доста изгоден шанс за пълен обрат в резултата. Шакири стреля в стената от фаул, а при добавката Мехмеди не затрудни Татарушану.

В заключителните минути нямаше кой знае какви заплахи за двете врати и срещата завърши без победител. Така Швейцария вече има 4 точки след първите си две срещи, докато Румъния спечели първа точка.

РУМЪНИЯ - ШВЕЙЦАРИЯ 1:1
1:0 Станку (18-дузпа)
1:1 Мехмеди (57)

РУМЪНИЯ (4-2-3-1): Татарушану - Сапунару, Григоре, Кирикеш, Рац (62-Филип) - Препелица, Пинтили (46-Хобан) - Торже, Станку (84-Андоне), Кипчиу - Кешеру

ШВЕЙЦАРИЯ (4-2-3-1): Зомер - Лихтщайнер, Шер, Джуру, Родригес - Бехрами, Гр. Джака - Шакири (91-Тарашай), Джемайли (83-Ланг), Мехмеди - Сеферович (64-Емболо)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Препелица, Кипчиу, Кешеру, Григоре (Румъния); Джака, Емболо (Швейцария)

СТАДИОН: "Парк де Пренс", Париж

СЪДИЯ: Сергей Карасьов (Русия)