Натали Маринова шеста на СП по естетическа гимнастика

Спортният таланти на "Еврофутбол" Натали Маринова, която е в състава на националния ни отбор по естетическа групова гимнастика, се класира на шесто място на Световното първенство в Бърно, Чехия (11-12.06.2016 г.). Момичетата, чийто треньор е един от Спортните таланти за 2014-а и 2015-а - Кристина Ташева, останаха след два руски отбора, два финландски и този на Япония. Въпреки това, участието им е успешно, след като успяха да влязат във финала, където играят 14 тима.

Спортният талант на публиката – Филип Радев, стана шампион на България в класическата борба на провелото се в събота Държавно лично отборно първенство за кадети в Пловдив. В категория до 85 кг. варненецът бе толкова категоричен, че от пет срещи постигна три с туш и така грабна и приза за "Най-резултатен състезател" на шампионата.

Във финалния сблъсък той надигра Стас Серафимов от Левски в две части и 6-1 точки. В първия кръг 17-годишният състезател на Локомотив Пловдив тушира за 20 секунди Георги Томанов от Спартак Дупница. Във втората среща отново 20 секунди бяха достатъчни за успех с технически туш и 8-0 над Мирослав Пачунков от Белене. В третия си двубой едва 15 секунди бяха необходими на Филип, за да тушира Ивайло Петров от Враца. В спора за влизане във финала той надделя над представител на Самоков с 5-0 точки.

Медийни партньори са: сайтовете sportal.bg, dir.bg, gong.bg, viasport.bg, bgathletic.com, ngobg.info, actualno.com, sportlive.bg, winner.bg, вестниците „Еврофутбол“ и „Марица“, агенция КРОСС, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, както и радиата Дарик и БНР.

Програма "Спортни таланти" е част от мащабния социален проект на "Еврофутбол" – "Печелиш и помагаш", който стартира през 2007 г. До момента чрез него са реализирани 20 кампании, насочени към различни проблемни сфери от нашия живот.