Филипе Коутиньо даде тон за бразилска самба срещу Хаити

Националният отбор на Бразилия демонстрира съвсем различно лице във втория си мач от група "В" на Копа Америка. След нулевото равенство с Еквадор, тази нощ кариоките бяха далеч по-убедителни в сблъсъка си с Хаити, като се наложиха със 7:1. Филипе Коутиньо изигра много силен мач за своя тим и отбеляза хеттрик в 14-ата, 29-ата минута и 92-ата минута. Освен него се разписаха още Ренато Аугусто в 35-ата и 86-ата, Габриел в 59-ата и Лукас Лима в 67-ата минута. Почетният гол за Хаити вкара Джеймс Марселин в 70-ата минута.

Още от началните минути бразилците демонстрираха огромно желание за победа и заредиха атака след атака, а Филипе Коутиньо бе навсякъде в предни позиции. Във 2-ата минута той се откъсна зад защитата и бе съборен пред наказателното поле, но от последвалия фаул Вилиан стреля над вратата. В 6-ата минута отново Коутиньо стреля, но в ръцете на вратаря. В 14-ата минута играчът на Ливърпул все пак успя да се разпише. Той получи пред наказателното поле и с бомбен удар не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 29-ата минута Бразилия удвои преднината си и авторът на гола бе познат. При едно центриране Жонас се справи с двама защитници в наказателното поле и подаде на Коутиньо, който отблизо не сгреши за 2:0. Три минути след това отново Коутиньо центрира остро в пеналта и защитник за малко да си вкара автогол.

В 34-ата минута Ренато Аугусто стреля от границата на наказателното поле, но не затрудни вратаря. По-малко от минута след това обаче той получи чудесно центриране в пеналта и с глава насочи топката във вратата за 3:0.

И през втората част нещата не се промениха драстично и още в 48-ата минута кариоките бяха близо до нов гол, но удар на Вилиан премина покрай вратата. В 59-ата минута обаче дойде и четвъртото попадение след хубава контраатака, в която Габриел получи на скорост и с прецизен удар не даде шанс на вратаря.

В 67-ата минута и Лукас Лима записа името си сред голмайсторите, като засече с глава центриране пред вратарското поле.

Хаити все пак съумя да се добере до почетно попадение в една от малкото си атаки в мача. В 70-ата минута удар на Макс Илари затрудни вратаря и топката стигна до Марселин, който отблизо бе точен за 5:1.

Бразилия обаче продължи наказателната си акция и докара нещата до 6:1 като отново се разписа Ренато Аугусто, след като изскочи зад защитата и хладнокръвно реализира в 86-ата минута. В добавеното време Котуиньо с нов прекрасен изстрел отдалеч оформи своя хеттрик и крайното 7:1.

Така Бразилия записа повече от убедително първата си победа в турнира и с актив от 4 точки временно оглави класирането в група "В" преди изграването на другия мач между Еквадор и Перу. За Хаити пък това поражение до голяма степен означава отпадане от турнира и само някакво чудо може да помогне на тима да продължи напред.