Белгия се измъкна срещу Норвегия (видео)

Белгия измъкна успех с 3:2 в последния си приятелски мач преди заминаването за Франция. Лукаку, Азар и Симан се разписаха за домакините в головия трилър в Брюксел.

След критиките, които отнесоха след равенството с Финландия, белгийците имаха нужда от успех преди старта на Евро 2016. Те го постигнаха, но отново се видяха и много пролуки в защита.

Още в третата минута домакините поведоха, след като подаване на Де Бройне бе отклонено на пътя на Лукаку и той отбеляза четвъртия си гол за последните четири мача. Алек Витцел пропусна да удвои аванса, но в 21-ата минута се стигна до изравняване. Капитанът на гостите Йохансен открадна топката от Наинголан и намери Джошуа Кинг, който не остави шансове на Куртоа. До този момент норвежците бяха надигравани, но след попадението имаха шанс да поведат, но този път вратарят на Белгия се намеси решително.

Второто полувреме започна вихрено с опасно положение за домакините. Далечен удар на Витцел бе спасен от Ниланд, който се намеси и при добавката на Де Бройне. Секунди по-късно Бериша със страхотен удар направи 1:2. Белгийците натиснаха и след няколко ситуации стигнаха до изравняване в 70-ата минута, когато Азар с глава прати топката в мрежата. Три минути по-късно Симан донесе успеха на Белгия и успокои малко феновете преди старта на европейското.