Хърватия загря с голова фиеста преди Евро 2016 (видео)

Националният отбор на Хърватия заграя за Евор 2016 с голова фиеста. "Шахматистите" надиграха с разгромното 10:0 тима на Сан Марино в последната си проверка преди финалите във Франция. Срещата в Риека премина по-скоро в тренировъчно темпо, тъй като гостите не бяха на нивото на своя съперник и не се противопоставиха с нищо.

Головото шоу започна в 21-ата минута с попадение на Марко Пяца. До края на полувремето три гола заби Марио Манджукич в 24-ата, 36-ата и 38-ата минута. Дарио Сърна в 25-ата и Иван Перишич в 40-ата минута също вкараха за 6:0 до почивката.

През втората част домакините леко намалиха оборотите и добавиха само четири попадения на сметката си. Иван Ракитич в 51-ата и Никола Калинич в 59-ата, 73-ата и 84-ата минута оформиха крайното 10:0.

Така хърватите ще отпътуват за Франция в отлично настроение и в серия от 7 мача без загуба, от които 6 победи. Първият двубой на еврофиналите за "шахматистите" пък е на 12 юни срещу Турция.