България би Египет с 3:1 в първата контрола

Мъжкият национален волейболен отбор на България победи Египет с 3:1 (25:21, 25:20, 25:17, 24:26) в първата приятелска среща, която се игра тази вечер пред празни трибуни в столичната зала "Христо Ботев". Проверката бе част от подготовката на тима, който ще играе в Световната лига това лято.

"Лъвовете" успяха да победят с категоричен резултат от 3:0, но двамата селекционери взеха решението да изиграят един допълнителен гейм, за да обиграват отборите си и да изпробват различни ротации в играта. В първата част старши треньорът на българския тим заложи на състава, който бе в основата на спечелването на Мемориал "Хуберт Вагнер".

Доминанацията на българския тим бе видна, което позволи на селекционера на Пламен Константинов да извади основния състав и да даде възможност за изява на останалата част от момчетата. Единствено в допълнителната четвърта част "трикольорите" позволиха да бъдат изоставащи почти през цялото време, като в края на гейма успяха да стопят разлика от 24:20. Все пак отборът на Египет съумя да затвори драматичния гейм с 26:24 и да се разпише в контролата.

Извън състава на тима останаха диагоналът Бранимир Грозданов и Николай Печнчев, който отново поднови тренировки с отбора. Утре от 18,00 часа България ще изиграе втората приятелска среща срещу тима на Египет, коята е отворена за фенове и медии.

Най-полезни за българския тим станаха влезлите в игра във втория гейм Мирослав Градинаров (1 блок, 4 аса и 60% ефективност в атака) и Розалин Пенчев (2 блока, 3 аса, 62% ефективност в атака, 53% позитивно и 24% перфектно посрещане) съответно със 17 и 15 точки за победата. За египтяните Мохамед Абд Елхалим (3 блока и 78% ефективност в атака) и Ахмед Афифи (62% ефективност в атака, 56% позитивно и 11% перфектно посрещане) завършиха с по 10 точки.

БЪЛГАРИЯ - ЕГИПЕТ 3:1 (25:21, 25:20, 25:17, 24:26)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Цветан Соколов 7, Методи Ананиев 3, Тодор Скримов 8, Виктор Йосифов 2, Алекс Грозданов 7 - Владислав Иванов-либеро (Трифон Лапков 2, Светослав Гоцев 3, Розалин Пенчев 15, Мирослав Градинаров 17, Любомир Агонцев 1, Мартин Божилов-либеро)
Старши-треньор: Пламен Константинов
ЕГИПЕТ: Ашраф Абуелхасан 1, Ахмед Ел Котб 6, Ахмед Афифи 10, Мохамед Бадауи 6, Мохамед Абд Елхалим 10, Мамдух Абделрехим 3 - Мохамед Моауад-либеро (Мохамед Такил 7, Хосам Абдала 3, Реда Хайкал 4, Мохамед Хатер 4, Омар Хасан 5, Ахмед Абделлатиф 1, Ахмед Абделаал-либеро)
Старши-треньор: Флавио Гулинели.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на България)