България с чисто 3:0 над Египет във втората контрола (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България спечелиха последната си контрола преди началото на Световната лига. Воденият от селекционера Пламен Константинов тим би категорично Египет с 3:0 (25:23, 25:20, 25:23) във втората приятелска среща между двата тима, играна тази вечер в зала "Христо Ботев" в София.
България - Египет
За разлика от вчера днес в игра се появи посрещачът Николай Пенчев, който пропусна вчерашната проверка. Бранимир Грозданов пък отново остана извън състава, заради лека контузия.
Мачът бе доста по-драматичен и равностоен от вчерашния, като и двата отбора бяха изключително мотивирани. Огромното желание на "фараоните" създаваше проблеми за българите, които с огромната подкрепа на публиката успяваха да отиграват правилно. Организирана игра в защита и силния начален удар внасяше импулс в играта на противника, който търсеше реванаш за вчерашната загуба. И все пак България взе без особени проблеми първите два гейма след 25:23 и 25:20.

Най-солидна преднина тима на Египет направи в третия гейм, след като поведе с 11:7. Това обаче продължи за кратко, след като Виктор Йосифов и влезлият като резерва Трифон Лапков на начален удар успяха да стопят преднината. Това върна духа и емоцията в играта на "лъвовете", които успяха да спечелят гейма с 25:23 и да спечелят мача с 3:0. След това двамата селекционери Пламен Константинов и Флавио Гулинели решиха да се изиграе още един допълнителен гейм, в който България отново надделя след 25:20.
Над всички за българския тим бе Цветан Соколов със страхотните 22 точки (1 блок, 1 ас и 83% ефективност в атака) за победата, въпреки че игра само до третия гейм. За египтяните Мохамед Абд Елхалим се отчете със скромните 12 точки.

БЪЛГАРИЯ - ЕГИПЕТ 4:0 (25:23, 25:20, 25:23, 25:20)